Rekrutacja

Dziennik

Poczta

 

  • Wirtualna gazetka szkolna

    W naszej Szkole powstał nowy projekt - Wirtualnej Gazetki Szkolnej. Zapraszamy do aktywnego udziału w redagowaniu !!!
  • Rekrutacja - klasa 1

    Dyrektor Szkoły informuję, że zgłoszenia (druk do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony szkoły) dziecka do klasy pierwszej zamieszkałego w obwodzie szkoły dokonuje Rodzic/Opiekun prawny w terminie od 22 stycznia 2024r. do 02 lutego 2024r. do godz. 15.00.
  • Rekrutacja - przedszkole 2024-2025

    Procedura rekrutacyjna do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Górka na rok szkolny 2023/2024

Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce po raz kolejny wziął udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Jest to akcja społeczna organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku, która ma na celu propagowanie polskiej literatury oraz zachęcenie do czytania największych dzieł narodowych.

9 września wraz z zaproszonymi Gośćmi, Dyrektorami szkoły i Nauczycielami, zgromadzeni Uczniowie mieli okazję przenieść się w romantyczny świat „Ballad i romansów” naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza. Cykl nowatorskich, oryginalnych a jednocześnie ujmujących naturalnością stylu oraz prostotą języka wierszy pt. „Ballady i romanse” wydany przez poetę w 1822 roku w Wilnie, uważany za symboliczny początek romantyzmu w Polsce, stał się lekturą tegorocznego Narodowego Czytania.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy szkoły z Ośrodkiem Kultury, Sporu i Aktywności w Miejskiej Górce. Wzorem ubiegłych lat, spotkanie rozpoczął Pan Marek Stach dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce, który przybliżył krótki rys historyczny akcji oraz dokonał wprowadzenia w klimat epoki romantyzmu .

Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli: Burmistrz Miejskiej Górki - Pan Karol Skrzypczak, Sekretarz Gminy Miejska Górka - Pani Joanna Pląskowska, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Miejskiej Górce - Pani Barbara Szewczyk.

W czytaniu wzięli również udział uczniowie naszej szkoły: Lidia Fogt - uczennica 3LAP, Martyna Nowak - uczennica 3LAP, Katarzyna Zyber – uczennica 3LAP i Oskar Wojciechowski – uczeń 1LAP.

Podczas Narodowego czytania odczytano utwory: „Romantyczność”, „Świtezianka” oraz „Świteź”.

Piękna recytacja oraz robiąca wrażenie dekoracja z pewnością pomogły publiczności poczuć klimat romantycznej, mickiewiczowskiej poezji.

Uatrakcyjnieniem czytania była możliwość otrzymania okolicznościowego stempla Narodowego Czytania.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji pielęgnującej nasz narodowy dorobek literacki.

Galeria:

Zapraszamy do odwiedzenia poniższych stron.

Serdecznie polecamy niżej prezentowane projekty. Z pewnością znajdziecie tam coś interesującego!

 

Kategorie

Media Społecznościowe

Informacja o ciasteczkach
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Zdecyduj, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne. W każdej chwili wybór można zresetować korzystająć z podstawowych funkcji przeglądarki.