Rekrutacja

Dziennik

Poczta

 

  • Wirtualna gazetka szkolna

    W naszej Szkole powstał nowy projekt - Wirtualnej Gazetki Szkolnej. Zapraszamy do aktywnego udziału w redagowaniu !!!
  • Rekrutacja - klasa 1

    Dyrektor Szkoły informuję, że zgłoszenia (druk do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony szkoły) dziecka do klasy pierwszej zamieszkałego w obwodzie szkoły dokonuje Rodzic/Opiekun prawny w terminie od 22 stycznia 2024r. do 02 lutego 2024r. do godz. 15.00.
  • Rekrutacja - przedszkole 2024-2025

    Procedura rekrutacyjna do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Górka na rok szkolny 2023/2024

"Żaden kraj nie może być szczęśliwy, dopóki nie jest wolny, a nie może być wolny, dopóki nie jest silny"
Ignacy Jan Paderewski

Powstanie wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 roku i było jedynym udanym zrywem niepodległościowym w naszej historii - doprowadziło do wyzwolenia spod władzy niemieckiej niemal całej Wielkopolski.
W czwartek 5 stycznia obchodzimy 104 rocznice wyzwolenia Miejskiej Górki spod zaboru niemieckiego. W tym dniu w Miejskiej Górce usunięto niemieckich urzędników i przystąpiono do tworzenia oddziału Straży Bezpieczeństwa.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnej akcji "Wolność liczy się w każdym wieku". Uczcili pamięć o bohaterach, którzy walczyli o naszą niepodległość.
Uczniowie klasy 8b i 8c uczestniczyli w lekcjach historii na temat powstania wielkopolskiego, w czasie których omawiali przyczyny, przebieg i skutki powstańczego zrywu, analizowali plan powstania czy poznawali rodzaje uzbrojenia. Wykonali plakaty związane z walką wyzwoleńczą na ziemi rawickiej oraz przygotowali wystawę, która ukazuje najważniejsze momenty powstania.
Chwała Bohaterom!

Zapraszamy do odwiedzenia poniższych stron.

Serdecznie polecamy niżej prezentowane projekty. Z pewnością znajdziecie tam coś interesującego!

 

Kategorie

Media Społecznościowe

Informacja o ciasteczkach
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Zdecyduj, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne. W każdej chwili wybór można zresetować korzystająć z podstawowych funkcji przeglądarki.