KONCERT „KOCHAM WOLNOŚĆ I ROZUMIEM”

Dnia 10 listopada 2017 r. koncertem „ Wolność kocham i rozumiem” uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest świętem państwowym ustanowionym w ostatnich latach II RP., przywróconym w 1989 r.
Odśpiewanym wspólnie przez dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne i społeczność uczniowską hymnem narodowym ,oddaliśmy hołd wszystkim Polakom, tym którzy odeszli, tym którzy walczyli i walczą o wolność.

Po części oficjalnej licealistki naszej szkoły: Paulina Kusztelak, Joanna Młoda, Kinga Krzyżoszczak, Natalia Łukowiak i Nicola Zawidzka odniosły się do takich wartości jak : patriotyzm, wolność, ojczyzna i niepodległość; szukając odpowiedzi na pytania, jakimi czynami, gestami, słowami przywracać i pielęgnować pamięć tamtych wydarzeń. Inspiracją do poszukiwań stały się teksty legendarnych, ponadczasowych zespołów: Dżem, Oddział Zamknięty , Chłopcy z Placu Broni i pieśniarza Marka Grechuty. Wyjątkową aranżację utworów : „Partyzant „Ojczyzna”, „Gdyby nie Ty…”, „ Wolność” , „ Kocham wolność” przygotowali : Joanna Kryś, Wiktoria Sztur i Paweł Matysiak. Słowa: „ Bo wolność to wśród mądrych ludzi żyć .Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście „ czy „ I dzisiaj ty żyjesz w kraju tak bogatym historią swą i mową”, wyśpiewane były przez naszych wokalistów z wielką świadomością ,dojrzałością interpretacyjną. O prawdziwości przekazu świadczy fakt, że koncert został wysłuchany w wielkim skupieniu. Tą formą upamiętnienia obchodów Święta Niepodległości chcieliśmy pokazać różnorodność z jaką można mówić o wolności i niepodległości.