Drzwi Otwarte w ZSMG 2018

We wtorek, 10 kwietnia 2018 roku w godzinach 9.00 – 13.00 drzwi Zespołu Szkół w Miejskiej Górce zostały otwarte dla gimnazjalistów, ich rodziców i opiekunów. Przybyłych gości przywitali przedstawiciele społeczności uczniowskiej oraz nauczyciele w poszczególnych pracowniach. Gimnazjaliści wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić szkołę, obejrzeć sale i pracownie dydaktyczne, otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wszyscy zainteresowani otrzymali ulotki informacyjne, mające ugruntować ich wyobrażenie o szkole i ułatwić wybór odpowiedniego profilu lub typu szkoły. Uczniowie mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły oraz z bogatą ofertą edukacyjną, porozmawiać z uczniami, spotkać się z nauczycielami i dyrekcją placówki. Dla naszych gości przygotowaliśmy szereg atrakcji: pokazy doświadczeń chemicznych, obserwacje mikroskopowe, pokazy map multimedialnych, gry i zabawy intelektualne, lekcje samoobrony pod okiem medalisty Pucharu Europy, spotkanie się z funkcjonariuszami Policji i Zakładu Karnego, podczas którego uczniowie mogli poznać tajniki ich pracy.

Trzecioklasiści mogli rozwiązać łamigłówki językowe, przekonać się, że nauka matematyki może być łatwa i przyjemna. Mogli zobaczyć, jak pracują nasi wolontariusze i otrzymać od nich nietuzinkową pamiątkę lub spróbować zdrowych i smacznych przekąsek, które na tę okazję przygotowali. Zainteresowanie zwiedzających wzbudziły ćwiczenia w przestrzeni trójwymiarowej, a dla miłośników mocnych wrażeń ciekawe okazały się doświadczenia chemiczne, dzięki którym mogli upewnić się, że chemię można pokochać. W nietuzinkowy sposób nasi uczniowie zaprezentowali gimnazjalistom wybrane zjawiska fizyczne, pozwalające odkryć Wszechświat. Goście mogli się też dowiedzieć się jak ważna jest w naszej placówce edukacja przyrodnicza, zobaczyć ciekawe efekty działań ekologiczno - przyrodniczych prowadzonych przez naszą szkołę. Zwiedzający mogli przekonać się, jak wiele zalet niesie ze sobą znajomość języków obcych - porozmawiać w języku angielskim, języka niemieckim czy języku hiszpańskim. Bardzo ciekawe dla trzecioklasistów okazały się obserwacje mikroskopowe, które uświadomiły uczniom, że mikroświat jest fascynujący. Dzięki zajęciom na siłowni, zwiedzający mogli zobaczyć, jak aktywnie uczniowie naszej szkoły spędzają wolny czas. Jak co roku, goście mieli okazję zapoznać się z ofertą Branżowej Szkoły I Stopnia, upewnić się, że jest ona bardzo bogata. Gimnazjaliści mogli obejrzeć stanowiska z przedstawicielami różnych zawodów, przekonać się, czy wybrany przez nich zawód, to zawód ich marzeń. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz ciągników i maszyn rolniczych zorganizowany przez uczniów naszej szkoły.
Uczniowie z okolicznych szkół, a także nasi trzecioklasiści, z zaciekawieniem zwiedzali szkołę, uczestnicząc w różnorakich zajęciach. Odwiedzający nas gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z propozycjami zajęć oferowanych przez naszą placówkę. W tym dniu młodzież poznawała swoją przyszłą szkołę, a niezdecydowani uczniowie mogli upewnić się, że warto wybrać Zespół Szkół w Miejskiej Górce! Mamy nadzieję, że wielu z odwiedzających przekonało się do kontynuacji nauki w liceum o kierunku Prawno-policyjnym i kierunku Służba Więzienna lub w Branżowej Szkole I Stopnia z możliwością dalszej nauki w liceum dla dorosłych. Szkoła dysponuje szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych, nowoczesną bazą, realizuje wiele projektów edukacyjnych, programów aktywnej edukacji ekologicznej i zdrowotnej, w tym program „Innowacyjna Szkoła Zawodowa na rynku pracy”.
Miło było nam poznać tylu młodych, energicznych i dociekliwych ludzi. Jeśli nadal nurtują Was jakieś pytania, skontaktujcie się z nami, chętnie na nie odpowiemy. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za zainteresowanie naszą szkołą. Czekamy na Was!