VI Szkolny Przegląd Talentów

Szkoła jest jednym z wielu miejsc, gdzie szczególne uzdolnienia i pasje uczniów powinny zostać dostrzeżone. W ZSMG różnorakie zainteresowania, umiejętności i talenty są odkrywane, rozwijane i promowane. Działania w tym zakresie prowadzi nasza szkoła od wielu lat. W tym celu organizowany jest corocznie „Szkolny Przegląd Talentów”, który jest świętem szczególnym i pełnym niezapomnianych wrażeń. 28 marca 2018 przed publicznością złożoną z uczniów, nauczycieli i gości młodzi artyści zaprezentowali bogaty repertuar swoich zdolności. Były występy wokalne, muzyczne, taneczne, prezentowanie uzdolnień plastycznych. Wszystkie prezentacje wzbudzały gorący aplauz widowni, która dzielnie wspierała swoich idoli oraz z zaciekawieniem obserwowała prezentację ich talentów. Przekonaliśmy się, że w naszej szkole nie brakuje uczniów uzdolnionych, z pasją i talentami. Świadczy o tym również Certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów.

 

Występujący poddani zostali surowej ocenie jury w składzie: pani Dorota Kempa, pani Anna Waloszek, pan Rafał Ryś oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Klaudia Plewa. Komisja stanęła przed trudnym wyborem ze względu na różnorodność występów i ich bardzo wysoki poziom. Podczas VI Edycji Szkolnego Przeglądu Talentów wyłoniono następujących zwycięzców:
Marta Waścińska - I miejsce w kategorii plastycznej,
Natalia Lewek – I miejsce w kategorii muzycznej,
Patrycja Jóska i Wiktoria Sztur - I miejsce w kategorii tanecznej,
Natasza Roszkiewicz i Anna Szalkowska - nagroda publiczności.
Wszyscy uczniowie otrzymali upominki i dyplomy, a zwycięzcom wręczone zostały medale. Bardzo dziękujemy za nagrody sponsorowi, właścicielowi firmy PPHU KA 4 - panu Łukaszowi Kaczmarkowi.
Najbardziej wyczekiwanym momentem w tym dniu było spotkanie z zaproszonymi gośćmi. W tym roku młodzież ZSMG miała okazję poznać bliżej pracę policji. W roli głównej wystąpili absolwenci naszej szkoły: p. Mateusz Kusztelak, p.Dawid Jankowiak, p.Mateusz Kopeć. Goście cierpliwe odpowiadali na wszystkie pytania młodzieży, bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy, pokazując blaski i cienie zawodu policjanta. Interesujących i przydatnych informacji dostarczyła zebranym pani asp. sztab., Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Na zakończenie spotkania społeczność szkolna podziękowała gościom za przybycie, wręczając pamiątkowe upominki.
Podczas VI Szkolnego Przeglądu Talentów p.wicedyrektor V. Nowak wręczyła nagrody uczniom osiągających najwyższe wyniki w nauce, otrzymali oni stypendium dyrektora szkoły.
Stypendium Dyrektora Szkoły za wyniki w nauce otrzymali:

 

Gimnazjum:
Bergmann Aleksandra, kl. 2a Gim.
Patalas Norbert, kl. 2a Gim.
Zbaraż Oliwia, kl. 2a Gim.
Skrzypek Grzegorz, kl. 2a Gim.
Tomkiewicz Kamila, kl. 2a Gim
Strzępa Aleksandra, kl. 2a Gim.
Przewoźna Zofia, kl. 2b gim.
Samól Julia, kl.2b Gim.
Mądra Natalia, kl.2b Gim.
Czwojda Antoni, kl.2b Gim.
Wróblewska Maja, kl.3b gim.
Malcherek Eliza, kl. 3b gim.
Wojtaszek Dominika, kl. 3b gim.


Liceum Ogólnokształcące:
Frąckowiak Patrycja, kl. I LO
Lorenc Patrycja, kl. 2 LO
Plewa Klaudia, kl. 2 LO
Wencel Jagoda, kl. 2 LO
Krzyżoszczak Kinga , kl. 2 LO
Młoda Joanna, kl. 2 LO
Pawlak Anna, kl. 2 LO
Bożko Adrian, kl. 3 LO
Wiśniewska Marta, kl. 3 LO

Zasadnicza Szkoła Zawodowa:
Czajka Zuzanna, kl. 3 a ZSZ

W tym dniu podsumowano również konkursy, które odbyły się w ostatnim czasie w ZSMG. Pani Bożena Gubańska wręczyła upominek i dyplom laureatce Szkolnego Konkursu o Pióro Dyrektora, którego laureatką została Beata Szotkiewicz, uczennica klasy II LO. Pani Dorota Kempa nagrodziła najlepszych uczniów w Szkolnym Konkursie Poetyckim.
VI Szkolny Przegląd Talentów był z pewnością wspaniałą zabawą dla wszystkich. Pokazał również, że nie brakuje uzdolnionych uczniów, którzy mają szansę osiągnąć sukces w reprezentowanych przez siebie dziedzinach. Wszystkim gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu nieprzeciętnych zdolności!