Uczniowie naszej szkoły w Teatrze Miejskim w Lesznie.

Dnia 13 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl słowno – muzyczny
„Koń by też pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych” oparty na poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Tak mówi o przedstawieniu jego twórca, reżyser Jerzy Satanowski:
„To opowieść o losie artysty, boskiego szarlatana, pełna humoru, autoironii i dystansu,
z kilkoma utworami o wielkiej sile dramatycznej. Śmiech przeciw cierpieniu – to formuła wyłaniająca się z tego spektaklu, ale jest to, także najkrótsze określenie twórczości Gałczyńskiego”
Edukacja teatralna wprowadza młodego człowieka w kulturę daję możliwość obejrzenia spektaklu w wykonaniu profesjonalnych aktorów i muzyków.

Dzień postaci z bajek

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawsze bajkowe lub filmowe przebranie. Dzięki bajkom poznaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. Uczniowie bardzo się zaangażowali, a samorząd nagrodził najlepsze przebranie. Klasy młodsze nagrodzono słodkościami, a starsze bonami do sklepiku, które zostały zasponsorowane przez panią Julię.

Pamiętamy o emerytach

Wolontariusze naszej szkoły postanowili umilić obchody Dnia Edukacji Narodowej emerytowanym nauczycielom i pracownikom szkoły, które odbyły się w OKSiAL, przygotowując program artystyczny oraz słodkie upominki. Ten gest uczy, że wdzięczność jest pamięcią serca.

Konkurs Ładnego Pisania –„O Dyrektorskie Pióro”

Badania naukowe potwierdzają, że ci, którzy pracują nad charakterem swojego pisma wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Stąd idea zorganizowania Konkursu Ładnego Pisania. Warunki uczestnictwa w konkursie oraz kryteria oceny prac -> czytaj więcej.

Czytaj więcej...

Spotkanie z autorką Wandą Szymanowską

1Podczas jednego z jesiennych dni, z inicjatywy biblioteki Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka, czytelnia OKSiAL zapełniła się młodzieżą ze szkół gminy Miejska Górka wraz z nauczycielami bibliotekarzami, gdzie odbyły się warsztaty z pisarką naszego regionu Wandą Szymanowską. Uczniowie mieli okazję „na żywo” poznać nie tylko jej osobę, ale i warsztat pracy. Wanda Szymanowska jest autorką 10 książek dla dzieci i dorosłych, wieloletnią polonistką oraz pasjonatką podróży i wszelkich przejawów wielokulturowości.

Czytaj więcej...