Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

"Żaden kraj nie może być szczęśliwy, dopóki nie jest wolny, a nie może być wolny, dopóki nie jest silny"
Ignacy Jan Paderewski

Powstanie wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 roku i było jedynym udanym zrywem niepodległościowym w naszej historii - doprowadziło do wyzwolenia spod władzy niemieckiej niemal całej Wielkopolski.
W czwartek 5 stycznia obchodzimy 104 rocznice wyzwolenia Miejskiej Górki spod zaboru niemieckiego. W tym dniu w Miejskiej Górce usunięto niemieckich urzędników i przystąpiono do tworzenia oddziału Straży Bezpieczeństwa.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnej akcji "Wolność liczy się w każdym wieku". Uczcili pamięć o bohaterach, którzy walczyli o naszą niepodległość.
Uczniowie klasy 8b i 8c uczestniczyli w lekcjach historii na temat powstania wielkopolskiego, w czasie których omawiali przyczyny, przebieg i skutki powstańczego zrywu, analizowali plan powstania czy poznawali rodzaje uzbrojenia. Wykonali plakaty związane z walką wyzwoleńczą na ziemi rawickiej oraz przygotowali wystawę, która ukazuje najważniejsze momenty powstania.
Chwała Bohaterom!