Wolontariuszki na Festynie Charytatywnym w Rawiczu

Dnia 25 września 2016 r. w niedzielę, nasze wolontariuszki uczestniczyły w Festynie Charytatywnym „Razem podarujemy plaster Markowi” organizowanym przez Fundację Rodziny Duda im. M. Duda oraz Komendę Powiatową Policji w Rawiczu. Uczennice przygotowały atrakcje dla dzieci w postaci malowania twarzy i „kręcenia” balonów. Radości dzieci nie było końca. Bardzo mocno dziękujemy tym, które tak dzielnie walczyły za zupełną „darmochę”, czyli: Marcie, Beacie, Oli oraz Adrianowi i Tobiaszowi . Dziewczyny pokazały nam, że można robić coś dla innych „za nic” i czerpać z tego ogromną radość.

5 Grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do świętowania Dnia Dobrych Ludzi.
Znakiem naszej jedności z nimi był uśmiech, nie tylko na twarzy, ale i w formie naklejki.

Pracę, którą wykonują za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym. Szacuje się, że obecnie ok. 10% Polaków jest lub bywa wolontariuszami.

Doceniamy ich pracę, która jest ważna i potrzebna. Dziękujemy Wolontariuszom naszej szkoły.

Sprzątanie grobów na Cmentarzu w Miejskiej Górce

Tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych przypominamy sobie o mogiłach swoich bliskich. Niestety, nie każdy grób został posprzątany. Dlatego kilkoro uczniów naszego Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami w dniu 31 października podjęło akcję zadbania o kilka grobów, o których zapomniano. Uczniowie zapalili znicze i odmówili krótką modlitwę.

Papieskie kremówki

Uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce uczcili w dniu 21 października św. Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowano wystawę. Oprócz wystawy, Szkolne Koło Charytatywne Zespołu Szkół zaangażowało się w sprzedaż papieskich kremówek, które ufundowała cukiernia Joker z Miejskiej Górki. Łącznie sprzedano 40 sztuk kremówek. Cały dochód w kwocie 80 zł zostanie przekazany na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierające zdolną młodzież z małych miejscowości i wsi. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły angażują się w działania upamiętniające naszego Wielkiego Rodaka.

WARSZTATY Z MALOWANIA TWARZY

Dnia 25 kwietnia 2016 r. wolontariusze naszego Koła charytatywnego odbyli kolejny cykl warsztatów. Tym razem tematem było malowanie twarzy. Okazało się, że nasi wolontariusze to urodzeni artyści, zdobili twarze swoich koleżanek i kolegów jakby robili to od dawna. A był to ich pierwszy raz. Gratulujemy kreatywności i rozwijajcie swoje talenty. Jeszcze troszeczkę poćwiczą i wkrótce ruszą w świat ze swoimi zdolnościami dzielić się z innymi.