Drezno- kolorowo, aromatycznie, świątecznie.

Zapach Świąt Bożego Narodzenia, specjały kuchni niemieckiej i zabytki późnego baroku podziwiała grupa uczniów Zespołu Szkół, która wraz z opiekunami Panią Karoliną Banaszczak i Panem Tomaszem Pertkiem wybrała się 16 grudnia na zwiedzanie Drezna.

Drezno, zwane „Barokową Florencją” oraz „Wenecją Północy”, uważane jest za jedno z piękniejszych niemieckich miast.

Zwinger traktowany jest jak architektoniczny klejnot Drezna, zbudowany na zamówienie króla Augusta II Mocnego, a zaprojektowany przez Daniela Pöppelmanna. Ten późnobarokowy pałac składa się z pawilonów, arkad i galerii.

Wielką atrakcją turystyczną jest protestancki kościół Najświętszej Marii Panny (Frauenkirchie) oraz największy kościół katolicki w Dreźnie (Hofkirchie).

Poza wspomnianymi zabytkami, na Starym Mieście warto odwiedzić operę Sempera (Semperoper), w której święcił triumfy Ryszard Wagner.

Poza pięknymi barokowymi zabytkami w Dreźnie znajdziemy mnóstwo ciekawych muzeów, galerii, kawiarni, modnych sklepów a w czasie przedświątecznym najpiękniejsze jarmarki.

Młodzież Zespołu Szkół podziwiała zabytki architektury, degustowała niemiecki specjały świąteczne, a także zrobiła małe zakupy dla najbliższych.