Narodowe Czytanie 2017

Już po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy wspólnie "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Sto siedemnaście lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które odmieniło obraz polskiej literatury. Na kanwie tamtego wydarzenia wybitny dramaturg, poeta i malarz Stanisław Wyspiański stworzył swój arcydramat – barwną, niezwykle żywą opowieść o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach.
Narodowe Czytanie odbyło się w naszej szkole 6 września 2017r. Rozpoczęło się o godzinie 8:20, równocześnie w trzech salach lekcyjnych uczniowie czytali fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego pod opieką nauczycieli polonistów naszej szkoły W akcji aktywny udział wzięli zarówno uczniowie gimnazjum, jak i liceum ogólnokształcącego..
Narodowe Czytanie to prowadzona od 2012 r. ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. Jej celem jest propagowanie bogactwa polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnianie narodowej tożsamości. Podczas poprzednich edycji wspólnie czytano "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa i "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.