Pożegnanie absolwentów

28 kwietnia 2017 roku podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Mottem przewodnim były słowa Jana Pawła II Zadawajcie sobie pytanie: jak powinienem przeżyć swoje życie, aby go nie zmarnować? Na jakim fundamencie powinienem je budować, aby było naprawdę szczęśliwe?
Był to szczególny dzień dla 19 uczniów liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce, którzy zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę ponadgimnazjalną.


Dyrektor szkoły pani mgr Jolanta Hryniowska po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości i powitaniu wszystkich zaproszonych gości, wręczyła list gratulacyjny rodzicom Alicji Pawlak za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i wysoką kulturę osobistą córki. Następnie wręczono trzem absolwentom świadectwa z wyróżnieniem: Alicji Pawlak, Edycie Dubickiej i Weronice Wachowiak. Nagrody książkowe otrzymali również uczniowie wyróżniający się w pracy na rzecz klasy i szkoły: Patrycja Dąbrowicz, Edyta Dubicka, Aleksandra Gierz, Patryk Jaszczak, Dariusz Misiewicz, Alicja Pawlak, Alicja Szwarc, Weronika Wachowiak, Tobiasz Zdun.
Pan nadkomisarz Marcin Mosiek – zastępca Komendanta Powiatowego Policji
w Rawiczu wręczył uczniom zaświadczenia o ukończeniu kierunku prawno-policyjnego, a pani Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Rawiczu - porucznik Ewa Szulc wręczyła zaświadczenia o ukończeniu kierunku służba więzienna.
Tegoroczni absolwenci podziękowali gronu pedagogicznemu za zaangażowanie i trud włożony w trzyletnią edukację, przygotowali niespodziankę w formie oryginalnego filmu, który przedstawiał ważne momenty ich pobytu w szkole.
Po części oficjalnej uczniowie klasy II liceum ogólnokształcącego zaprosili wszystkich zebranych na część artystyczną, której dopełnieniem było wręczenie Staszków
– odznaczeń dla najwybitniejszych, najbardziej oryginalnych osobowości spośród tegorocznych maturzystów. Tytułem „Super Staszka” odznaczona została wychowawczyni klasy III liceum ogólnokształcącego pani Barbara Boruta-Ratajczak za dzielenie się swoją pasją, za matczyną opiekę, wyrozumiałość i serce na dłoni.
Część artystyczna stanowiła połączenie występów wokalnych szkolnego chóru, lirycznych deklamacji, satyrycznych scenek oraz pożegnalnego wystąpienia muzycznego uczennicy klasy II liceum.
Z pewnością był to dzień szczególny - pełen wrażeń, wspomnień i wzruszeń. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Wierzymy, że często będą wracali wspomnieniami do tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli
i wychowawców, młodszych koleżanek i kolegów, że dobrze wykorzystają zdobytą tu wiedzę i umiejętności, zatęsknią za szkołą, która rozwijała ich talenty, była drugim domem, który nauczał, wychowywał i bawił…