Drzwi Otwarte w ZSMG 2017

1Drzwi Otwarte to ważny dzień nie tylko dla zwiedzających, ale także dla uczniów naszej szkoły, którzy z roku na rok z coraz większą starannością je przygotowują. Ideą tego przedsięwzięcia jest zaprezentowanie zarówno umiejętności i talentów naszych uczniów, jak i oferty szkoły.
We wtorek, 11 kwietnia 2017 roku w godzinach 9.00 – 13.00 Zespół Szkół w Miejskiej Górce zaprosił uczniów klas III gimnazjów, ich rodziców i opiekunów, wychowawców i nauczycieli na coroczne "Drzwi Otwarte".


Gimnazjaliści mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły oraz z bogatą ofertą edukacyjną, porozmawiać z uczniami, spotkać się z nauczycielami i dyrekcją placówki. Dla naszych gości przygotowaliśmy szereg atrakcji: konkursy, pokazy doświadczeń chemicznych, obserwacje mikroskopowe, pokazy map multimedialnych, gry i zabawy intelektualne, łamigłówki matematyczne, lekcję samoobrony pod okiem medalisty Pucharu Europy, spotkanie się z funkcjonariuszami Policji i Zakładu Karnego, podczas którego uczniowie mogli poznać tajniki ich pracy, otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Goście mogli zobaczyć, jak aktywnie uczniowie naszej szkoły spędzają wolny czas – wszystkich zachwycił pokaz aerobiku w wykonaniu uczennic naszej szkoły. Trzecioklasiści mieli szansę „rozgryźć” frazeologizmy, stworzyć limeryki , przekonać się, że nauka matematyki może być łatwa i przyjemna, zobaczyć, jak pracują nasze wolontariuszki i otrzymać od nich nietuzinkową pamiątkę. Szczególne zainteresowanie wzbudziło wśród uczniów projektowanie 3D, a dla miłośników mocnych wrażeń przygotowaliśmy doświadczenia chemiczne. Nasi uczniowie zaprezentowali także w ciekawy sposób wybrane zjawiska i prawa fizyczne. Zwiedzający mogli także popróbować swoich sił w obliczaniu odległości, czy rozpoznawaniu obiektów, dzięki mapom multimedialnym oraz przekonać się, jak wiele zalet niesie ze sobą znajomość języków obcych i porozmawiać w języku angielskim, języka niemieckim czy języku hiszpańskim. Z dużym zainteresowaniem uczniowie obejrzeli film o naszej szkole prezentujący codzienne życie społeczności szkolnej.
Na zwiedzających czekały jeszcze inne atrakcje –„ Kafejka u Staszka” zaprosiła uczniów na pyszną kawę, słodkości, zdrowe przekąski, a przy kawiarnianym stole można było szczerze porozmawiać z uczniami Zespołu Szkół. Potencjalni kandydaci mieli okazje zapoznać się z ofertą Branżowej Szkoły I Stopnia, przekonać się, że jest ona bogata, a szkoła realizuje program „Innowacyjna Szkoła Zawodowa na rynku pracy”. Uczniowie mogli obejrzeć stanowiska z przedstawicielami różnych zawodów, spotkać się z pracodawcami, przekonać się, czy wybrany przez nich zawód, to zawód ich marzeń. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz ciągników i maszyn rolniczych zorganizowany przez uczniów szkoły zawodowej. Uczestnicy „Drzwi Otwartych” mieli okazję dokonać weryfikacji ofert proponowanych w kształceniu ponadgimnazjalnym, uzyskać informacje o kierunkach kształcenia w liceum ogólnokształcącym i liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.
W tym dniu odbył się również Turniej Piłki Koszykowej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Udział brały 4 klasy gimnazjalne Ia, Ib, IIa, IIb. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym" 2x10min. Zwycięzcą I miejsca i pucharu została klasa IIa gimnazjum. Gratulujemy!
Nie zabrakło uczniów z okolicznych szkół, a także naszych trzecioklasistów, którzy z zaciekawieniem i zaangażowaniem zwiedzali szkołę, uczestnicząc w różnorakich zajęciach. Odwiedzający nas gimnazjaliści z Konar oraz uczniowie gimnazjum w Gostkowie mieli okazję zapoznać się z propozycjami zajęć oferowanych przez naszą placówkę. W tym dniu młodzież poznawała swoją przyszłą szkołę, a niezdecydowani gimnazjaliści mogli upewnić się, że warto wybrać Zespół Szkół w Miejskiej Górce! Mamy nadzieję, że wielu z odwiedzających przekonało się do kontynuacji nauki w liceum o kierunku Prawno-policyjnym i kierunku Służba Więzienna lub w Branżowej Szkole I Stopnia z możliwością dalszej nauki w liceum dla dorosłych. Szkoła dysponuje szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, nowoczesną bazą, realizuje wiele projektów edukacyjnych oraz programów aktywnej edukacji ekologicznej i zdrowotnej. Jesteśmy kreatywni, nowocześni i potrafimy łączyć naukę z zabawą.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za zainteresowanie naszą szkołą. Kolejne Drzwi Otwarte już w przyszłym roku. Zapraszamy do naszej szkoły już dziś!