V Szkolny Dzień Talentów

Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Nie bój się być najlepszy. (Paulo Coelho)

Dnia 30.03.2017r. odbył się w ZSMG V Szkolny Dzień Talentów. Święto rozpoczęło się uroczystym apelem, na którym podsumowano wyniki konkursów dla uczniów ZSMG. 

Komisja konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienia w następujących kategoriach:

LOGO ZSMG

- wyróżnienie dla Patrycji Lorenc oraz wyróżnienie dla Marty Waścińskiej.

ZSMG W OBIEKTYWIE

- wyróżnienie dla Karoliny Kędzi.

Wyróżnienie otrzymały również uczestniczki projektu "HANDMADE- głowa pełna pomysłów"- Daria Denes, Dominika Bystrzycka, Jagoda Strugała, Wiktoria Pazoła, Izabela Krzyżoszczak.

W konkursie na film 60 sekund – reklamę szkoły - nie przyznano wyróżnienia.

Wszystkim młodym twórcom i pasjonatom życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że kolejne Szkolne Dni Talentów będą okazją do odkrycia i prezentacji nowych uzdolnień oraz pasji.

Następnie uczniowie mogli podziwiać koleżanki i kolegów, którzy wzięli udział w Gali Talentów. Na scenie zaprezentowało swoje niezwykłe umiejętności kilkunastu młodych artystów – uczniowie gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej oraz liceum ogólnokształcącego. Byli wśród nich muzycy, piosenkarze, plastycy, wirtuoz Kostki Rubika, słowem: ci, którzy w sztuce odnajdują swoją pasję. Wszystkie występy wzbudzały gorący aplauz widowni, która dzielnie wspierała swoich idoli oraz z zaciekawieniem i radością obserwowała prezentację ich talentów.

Występujący poddani zostali surowej ocenie jury w składzie: pani Bożena Gubańska (przewodnicząca jury), pani Izabela Mikołajczak, pan Tomasz Kapała oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Jagoda Wencel. Komisja stanęła przed trudnym wyborem ze względu na różnorodność występów i ich bardzo wysoki poziom. Podczas V Edycji Szkolnego Przeglądu Talentów wyłoniono następujących zwycięzców:

Magdalena Twardowska - I miejsce w kategorii plastycznej,

Matysiak Paweł – I miejsce w kategorii muzycznej,

Szymon Niwczyk - I miejsce w kategorii logicznej,

Daria Wencel - nagroda publiczności.

Wszyscy uczniowie nagrodzeni zostali karnetem na seans filmowy w kinie „ Promień” oraz upominkami, a zwycięzcom wręczone zostały medale. Bardzo dziękujemy za wszystkie nagrody sponsorowi, właścicielowi firmy PPHU KA 4 - panu Łukaszowi Kaczmarkowi.

Najbardziej wyczekiwanym momentem w tym dniu było spotkanie z gwiazdą. W tym roku młodzież ZSMG miała okazję poznać bliżej Przemysława Waścińskiego, polskiego lekkoatletę, sprintera, złotego medalistę, Mistrza Europy w Biegu Sztafetowym 4x400 m Mężczyzn. Zawodnik klubu MUKS Kadet Rawicz, złoty medalista mistrzostw Polski w kategorii juniorów i młodzieżowców to także absolwent naszej szkoły.

Przemysław Waściński opowiadał o swojej karierze sportowej, treningach, wspominał lata szkolne, z dużą cierpliwością odpowiadał na wszystkie pytania uczniów, a nawet wykazał się talentem wokalnym – zaśpiewał dwie piosenki dla zgromadzonej publiczności. Młodzież była zachwycona i nagrodziła występ gromkimi brawami. Sprinter okazał się człowiekiem bardzo uzdolnionym i niezwykle skromnym. Na zakończenie spotkania ze sportowcem cała społeczność szkolna zaśpiewała mistrzowi „100 lat” z okazji jego dwudziestych drugich urodzin.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród uczniom osiągających najwyższe wyniki w nauce – otrzymali stypendium dyrektora szkoły. Podsumowano również inne konkursy, które odbyły się w ostatnim czasie w ZSMG. Pan Dominik Poślednik wręczył upominki i dyplomy uczniom wyróżnionym w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym, pani Dorota Kempa nagrodziła najlepszych uczniów w Szkolnym Konkursie Poetyckim. Nie zabrakło też nagród w dziedzinie sportowej -pan Tomasz Kapała wręczył uczniom dyplomy za najwyższe wyniki w Szkolnej Lidze Piłki Siatkowej.

V Szkolny Dzień Talentów był niewątpliwie bardzo ciekawym doświadczeniem oraz wspaniałą zabawą dla uczniów naszej szkoły. Wielu z nich miało okazję pokazania się po raz pierwszy przed szkolną społecznością i zmierzenia się z trudną sztuką autoprezentacji. Cała społeczność szkolna miała możliwość udziału w różnorodnych działaniach promujących talenty oraz pasje. Nasza szkoła jest zaangażowana w odkrywanie, rozwijanie i promowanie zdolności oraz pasji swoich wychowanków.