IX Edycja Konkursu „Możesz Zostać Komendantem”

28 marca 2017 r. w sali sportowej w Zespole Szkół im. St. Mikołajczyka w Miejskiej Górce odbyła się IX edycja konkursu „ Możesz zostać Komendantem”, organizowana przez rawicką Policję oraz ZS w Miejskiej Górce. Do konkursu przystąpiło 24 reprezentantów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu rawickiego. Wśród uczestników byli uczniowie z naszej szkoły oraz Liceum Ogólnokształcące z Jutrosina oraz Liceum Ogólnokształcące z Rawicza.
Uczestnicy walczący o tytuł komendanta musieli się wykazać zarówno sprawnością, jak i wiedzą. Jednym z zadań, było pokonanie sprawnościowego toru przeszkód, dokładnie takiego samego jaki pokonują kandydaci do pracy w Policji. Czuwający nad prawidłowością przebiegu konkurencji sportowej przedstawiciel z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podkomisarz Marcin Stachowiak, który na co dzień zajmuje się testowaniem sprawności przyszłych policjantów, z dużym zadowoleniem stwierdził, że poziom uczestników w porównaniu do ubiegłego roku znacznie się podniósł.
Najlepsi na torze sprawnościowym okazali się miejskogóreccy licealiści: Jakub Szymkowiak, Dawid Pytiak. Kolejnym etapem zmagań było uzupełnienie testu, składającego się z 40 pytań, w którym bezkonkurencyjnym okazał się Jakub Szymkowiak, zdobywając 27 punktów.
W łącznej punktacji najlepszym zawodnikiem okazał się Jakub Szymkowiak, który w nagrodę przez jeden dzień będzie piastował stanowisko Komendanta KPP w Rawiczu. Jego zastępcą został Albert Samol, najlepszy zawodnik z drużyny gości.