WIZYTA DRUGOKLASISTÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 
W miniony piątek uczniowie klasy 2c mieli możliwość poznać tajemnice druku przestrzennego. Wraz z wychowawczynią udali się do Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka. Drugoklasiści z wielkim zainteresowaniem oglądali działanie drukarki 3D, która drukowała zaprojektowaną specjalnie dla nich figurkę Minionka (tak nazywa się ich klasa).
Informatyk pan Krzysztof Zelek opowiedział uczniom o możliwościach tej nowoczesnej technologii i zapoznał z materiałami potrzebnymi do wydruku. Uczniowie zasiedli przed komputerami i za pomocą specjalnego oprogramowania mogli zaprojektować swoje własne pomysły. Dzieci były zdziwione, że czasem sam proces drukowania trwa nawet kilkanaście godzin.
Na koniec na uczniów czekała miła niespodzianka, każdy na pamiątkę wizyty w Zespole Szkół otrzymał drobny upominek z rąk Pani Dyrektor. Drugoklasiści wrócili zadowoleni z bagażem nowej wiedzy i doświadczeń oraz upominkami.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Jolancie Hryniowskiej za możliwość zapoznania 
z najnowocześniejszą obecnie techniką drukowania oraz panu Krzysztofowi Zelkowi za prezentację drukarki 3D i za odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci.
(artykuł przedrukowany ze strony : https://www.spmiejskagorka.pl/index.php/471-drugoklasisci-drukuja-w-3d)