Kino i kręglem sposobem na INTEGRACJĘ

Dnia 04 listopada klasa I LBP oraz II LO wybrały się na wycieczkę integracyjną do Leszna, w trakcie której uczestnicy mieli okazję obejrzeć film w reżyserii Jana Komasy „Boże Ciało”. Film, tytułowany jako polski kandydat do Oscara, który zdobył już 16 nagród podczas polskich oraz międzynarodowych festiwali filmowych, inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami, a opowiada historię dwudziestoletniego Daniela, warunkowo zwolnionego z zakładu poprawczego, który wyjeżdża na drugi koniec Polski i wciela się w rolę księdza.

Jest to wielowątkowa historia, która do samego końca trzyma w napięciu. Ekranizacja Komasy porusza bowiem bardzo ważne tematy, takie, jak moralność, wiara, religijność, miłości oraz lojalność. Ponadto skłania do refleksji i zadumy nad tym, co w życiu naprawdę istotne.
Kolejnym punktem wycieczki były kręgle… i tu zupełnie inne emocje wzięły górę! Podzieleni na międzyklasowe drużyny spędziliśmy ten czas w atmosferze walki, ale i dobrej zabawy. W pełni zadowoleni i zintegrowani wróciliśmy bezpiecznie do domu.