Piękna jest radość w Święta

Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. To też czas tradycji naszej Szkoły, gdzie uczniowie spotykają się na klasowej wigilii, a następnie mogą obejrzeć świąteczne przedstawienie. Przygotowana scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a przedstawienie pomogło nam odpowiedzieć na pytanie jacy jesteśmy naprawdę. Czy właśnie tacy, jak ludzie przechodzący do lub obok żłóbka? To część nas, część naszego człowieczeństwa, a Bóg przychodzi właśnie do prawdziwego człowieka. Przychodzi, by odmienić. Nasi aktorzy i wokaliści postarali się o dobre doznania wizualne i słuchowe, co z pewnością pomogło we właściwym odbiorze przedstawienia.
To nie był koniec, pozostając w świątecznym nastroju zostały wręczone nagrody
w konkursie na własnoręcznie wykonaną klasową choinkę. Zwycięską klasą okazała się
III LO oraz III E Gimnazjum.
Wręczono również nagrody w konkursie kaligraficznym Ładnego Pisania „O Dyrektorskie Pióro” Pierwsze miejsce w kategorii liceum otrzymała Jagoda Wencel a w kategorii gimnazjum Katarzyna Wiśniewska. Wyróżniono również Zuzannę Otto i Natalię Mądrą.
W tym podniosłym nastroju radości i zadumania szczególnym momentem było wręczenie przez panią Dyrektor Statuetki Wybitnego Absolwenta Zespołu Szkół.
Ten zaszczytny tytuł otrzymała Anna Wojciechowska, absolwentka naszego gimnazjum  i liceum ogólnokształcącego:
1. Stypendystka Fundacji Rodziny Duda (od klasy 3 gimnazjum).
2. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów (dwukrotnie).
3. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.
4. Działalność charytatywna.
5. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na kierunku lingwistyka stosowana
(j. angielski z j. niemieckim) na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
6. Otrzymała wyróżnienie rektora dla najlepszej absolwentki Wydziału Humanistycznego.
7. W trakcie nauki otrzymała roczne stypendium na studia w Niemczech i studiowała na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji.
8. Dzięki działalności naukowej, udziale w konferencjach w całej Polsce i osiągnięciom naukowym w bieżącym roku akademickim (2018/2019) rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w Zakładzie Językoznawstwa Germańskiego.
9. Jej badania dotyczą tłumaczenia audiowizualnego w Polsce i w Niemczech.