Konkurs historyczny

niepZ okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprosiło uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskim quizie wiedzy “Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”. Konkurs nosi tytuł "Ojczyzna nasza" a jego motto brzmi: „ Póty żyć będzie, póki tylko stanie Jednego męża, jednego pałasza - To Polska!... Polska!... To Ojczyzna nasza.” („Ojczyzna nasza” Aleksander Fredro)

Zakres tematyczny quizu obejmuje całość dziejów Polski ze szczególnym uwzględnieniem dróg do odzyskania niepodległości w XIX i XX wieku oraz zagadnień dotyczących literatury i sztuki polskiej w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Z zaproszenia skorzystali uczniowie naszego liceum ogólnokształcącego. Drużyna w składzie: Angelika Gabiś, Nikodem Walkowiak, Marcin Trawka oraz Pani Izabela Mikołajczak.

Pierwszy etap konkursu obejmował drużynowe rozwiązanie testu na platformie. 14 listopada o godz. 8.00. uczniowie przystąpili do zmagań z historią Niepodległej. Test składał się z 45 pytań zamkniętych; limit czasu na jego rozwiązanie wynosił 50 minut. Nasza drużyn zdobyła 29 pkt. Gratulujemy!!!

Drużyny biorące udział w konkursie składały się z czterech osób – trojga uczniów oraz opiekuna (opiekunem nie mógł być historyk). Do konkursu przystąpiło 400 grup.