WAKACJE???, JUŻ WAKACJE...

322 czerwiec to data w kalendarzu ważna dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w dwóch osłonach.
O godz. 9.00. świadectwa promocyjne otrzymali uczniowie klasy drugiej gimnazjum i szkoły zawodowej oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej liceum. Po raz pierwszy świadectwa otrzymali uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia. Natomiast świadectwa ukończenia szkoły odebrali uczniowie trzeciej klasy zasadniczej szkoły zawodowej.


Oprócz świadectw, także świadectw z wyróżnieniem, uczniowie otrzymali nagrody za wyróżniające się zachowanie, osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe oraz wolontariat
w minionym roku szkolnym.
Szczególne wyróżnienie otrzymał uczeń klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego
z kierunku Prawno-Policyjnego Jakub Szymkowiak. Statuetkę za wyróżniającą się postawę etyczno-moralną Kuba otrzymał z rąk Komendanta Powiatowego Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, inspektora Radosława Matysiaka.
Uroczystą oprawę miało zakończenie nauki przez uczniów klasy trzeciej Gimnazjum
z udziałem Burmistrza Miejskiej Górki, Pana Karola Skrzypczaka, Kierownika Centrum Usług Wspólnych, Pani Marii Antkowiak oraz Rodziców.
Najważniejszym punktem apelu było wręczenie wyróżnienia „Absolwent Roku”.
W tym roku tytuł „Absolwent Roku” przyznano Dominice Wojtaszek z klasy 3B. Rodzice otrzymali list gratulacyjny a Dominika nagrodę książkową.
Podczas apelu pięcioro absolwentów odebrało świadectwa z wyróżnieniem. Ponadto uczniowie otrzymali nagrody za szczególne osiągnięcia.
Uczniowie, którzy zdobyli najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego także otrzymali wyróżnienia. Wysokie wyniki zdobyli: Szymon Strugała: 97% z j. polskiego oraz po 100%
z języka angielskiego z części podstawowej i z części rozszerzonej; Krystian Langner: 97% z części historia i WoS; Eliza Malcherek i Szymon Strugała: 86% z części przyrodniczej oraz Dominika Wojtaszek: 83% z części matematycznej.
Nagrody dla wszystkich uczniów zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
Miłą niespodzianką dla uczniów były spersonalizowane nagrody od Wychowawców, klasy 3A – Pana Krzysztofa Synorackiego i 3B – Pani Karoliny Banaszczak.
Równie ważnym punktem uroczystości było przyznanie, po raz drugi w historii szkoły, tytułu „Wybitny Absolwent Zespołu Szkół im. St. Mikołajczyka”. Tym razem ten zaszczytny tytuł przyznano doktorantowi Uniwersytetu Wrocławskiego, Panu Sławomirowi Czerwińskiemu.
Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas drugich gimnazjum.
Koniec roku szkolnego już za Nami a przed Nami upragnione wakacje!!!