Możesz zostać Komendantem

23 marca br. w Zespole Szkół w Miejskiej Górce odbyła się X edycja konkursu „ Możesz zostać Komendantem”, organizowana przez rawicką Policję oraz Zespole Szkół w Miejskiej Górce. 30 uczestników walczyło o tytuł komendanta. Kandydaci musieli się wykazać zarówno sprawnością, jak i wiedzą. Jednym z zadań, było pokonanie sprawnościowego toru przeszkód, dokładnie takiego samego, jaki pokonują kandydaci do pracy w Policji. Czuwający nad prawidłowością przebiegu konkurencji sportowej instruktor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który na co dzień czuwa nad sprawnością fizyczną policjantów chwalił wysoki poziom jaki prezentowali uczniowie.

 

Sprawnościowy tor przeszkód to nie jedyne zadanie, jakiemu musieli sprostać uczestnicy konkursu. Test z wiedzy składający się z 40 pytań, przysporzył niejednemu wiele trudności. Jako jedyny zwycięzca Kacper Pląskowski uczeń Zespołu Szkół w Miejskiej Górce zdobył największą ilość punktów 37, natomiast na torze sprawnościowym zdobył maksymalnie 40 pkt. Jako drugi w rankingu był Tomasz Kasprzak uczeń Zespołu Szkół w Jutrosinie, zdobył 39 pkt na torze przeszkód i 26 pkt z testu.
Podczas tegorocznej X edycji konkursu, decyzją komisji przyjęto wyjątek od reguły i powołano II Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu a została nim Marta Wiśniewska uczennica Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Marta w ogólnej kwalifikacji wywalczyła w rankingu punktowym II miejsc zdobywając łącznie 71 pkt.
Wszystkim uczniom składamy gratulacje i zapraszamy za rok, na kolejne zmagania w walce o fotel Komendanta.